O mnie

Moje zdjęcie
lin_kowe bo od imienia,a robótkowo bo bawią mnie wszelkiego rodzaju robótki.Niekoniecznie wszystkie,ale większość z nich na pewno.A próbowałam wszystkiego co popularne zaczynając od kredki i mazania po papierze,a kończąc na przeprojektowaniu starych kuchennych mebli.Jak widać zakres dość szeroki choć cały czas oscylujący w obszarze działań plastyczno-konstrukcyjnych.Co z tego wychodzi tego nie poddaję ocenie. Robię bo to mnie bawi.I na tym poprzestanę. I dziękuję wszystkim, którzy tu zaglądają. To bardzo miłe.

sobota, 16 listopada 2013

ELEMENTARZE

Mój mistrz p. Marian   często wzrusza mnie  swoimi opowieściami. Kiedyś w trakcie jednej z rozmów  wspomniał, że wśród jego pasji  znalazło się zbieranie  elementarzy. Do dnia dzisiejszego uchowało się w jego zbiorze około 100-tu. Część tego zbioru  jest  na jakiś czas w moim posiadaniu. Oglądam go, macam, podziwiam stare rysunki i zachwycam się niektórymi tekstami. Przy okazji  sporo się dowiedziałam np tego, że  w czasach ZSRR każda z republik wydawała swój elementarz. Było to dla mnie tym bardziej miłe, że część z tych  elementarzy kojarzę jako  ksiązki, które sama ogladałam.
Może i dla niektórych z Was będzie to miła, sentymentalna podróż. Zaznaczam, to nie wszystkie zdjęcia, i nie wszystkie elementarze....

1 komentarz:

  1. Piękna kolekcja:) Fantastyczna pasja:) Dobrze, że są tacy ludzie:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny

To miłe z Waszej strony. Zapraszam ponownie, jeśli tylko macie na to ochotę. :)
lin_ka